دامداری ، سایت تخصصی فروش گوسفند ، گاو ، اسب ، سگ وگربه ، و سایر حیوانات

شنبه 09 اسفند
آشنایی با نژاد گاو گرنزی

گاو

آشنایی با نژاد گاو گرنزی

پرورش گاوهای شیری به منظور تولید شیر انجام می شود اما خرید گاو شیری که علاوه بر تولید شیر فراوان کمتر به بیماری سخت زایی مبتلا شود یک سود مناسب برای گاودار محسوب می شود که نژاد گرنزی جزو همین نژادها محسوب می شود که شما می توانید آنرا بخرید و بدون هیچ نگرانی از شرایط آب و هوایی از آن مراقبت کنید.

علت ریزش موی گربه و نحوه درمان آن

گربه

علت ریزش موی گربه و نحوه درمان آن

اگر گربه شما ریزش موی دارد نگران نباشید کاملا طبیعی است تنها در صورتی باید به فکر راه حل باشید که میزان ریزش موی گربه بیش از حد باشد و با علائمی چون بی حالی، خارش بدن، جویدن پوست، شوره، قرمزی و التهاب یا کچلی پوست همراه باشد در این صورت باید سریعا آنرا دامپزشک ببرید تا درمان شوند.

آشنایی با نژاد گوسفند ماکویی

گوسفند

آشنایی با نژاد گوسفند ماکویی

یکی دیگر از نژادهای گوشتی ایرانی که افزایش وزن بالایی در دوره پرورابندی دارد نژاد ماکویی است که علاوه بر تولید گوشت برای تولید پشم مناسب است، به دلیل کیفیت بالای پشم از آن بعنوان بهترین پشم رنگرزی و ساخت فرش استفاده می شود و کیفیت بالای شیر ماکویی هم برای ساخت پنیر لیقوان مزید بر علت شده است.

نحوه جفت گیری کبوتر

پرنده

نحوه جفت گیری کبوتر

کبوتر یکی از پرندگان خوب و زینتی است که انواع نژاد مختلفی دارند که قیمت آنها هم متفاوت است اگر قصد پرورش کبوتر و جفت زدن آنرا دارید حتما اطلاعات کافی باید در این زمینه داشته باشید و با فراهم کردن تغذیه مناسب، عدم وارد کردن استرس به کبوتر ها باعث جفت شدن کبوتر شوید.

محلول خوراکی پارافین Paraffin

آرشیو مقالات

محلول خوراکی پارافین Paraffin

برخی اوقات شاید از دور شغل گوسفند داری و گاوداری را پر سود بدانیم و بدون هیچ گونه دانش کافی از نحوه تغذیه دام به این شغل ورود کنیم که نتیجه آن فراهم نکردن مواد غذایی و خوراکی با کیفیت برای دام ها و بروز انواع بیماری ها چون یبوست، نفخ شکمبه است از این رو حتما باید اطلاعات کافی داشته باشید و علاوه بر تغذیه درست دام و حیوانات انواع علائم و نشانه های بیماری را بدانید ونسبت به درمان آنها اقدام کنید.

انواع بیماری های رایج خرگوش

خرگوش

انواع بیماری های رایج خرگوش

خرگوش، همستر و خوکچه هندی جزو دسته حیوانات خانگی هستند که به خاطر بازیگوشی مورد توجه کودکان در خانه قرار می گیرند، در صورت خرید خرگوش حتما از سلامت آن توسط دامپزشک مطلع شوید و با خواندن این مقالات انواع بیماری های خرگوش را یاد بگیرید تا در صورت مشاهده علائم و نشانه های آن با دامپزشک مراجعه کنید.

انواع نژاد مرغ و خروس زینتی

مرغ و خروس

انواع نژاد مرغ و خروس زینتی

خوشمزه بودن گوشت مرغ و خروس محلی باعث شده است که خیلی از مردم در حیاط خانه خود به پرورش مرغ و خروس زنده بپردازند البته در این بین برخی به عنوان سرگرمی نژادهای زینتی و کوچک را پرورش می دهند که در این بین نژاد سبرایت، فنیکس، سلطان، ابریشمی، ژاپنیز، مرندی جزو مشهورترین نژاد مرغ و خروس زینتی دنیا محسوب می شوند.

آشنایی با انواع نژاد کبوتر

پرنده

آشنایی با انواع نژاد کبوتر

اگر قصد خرید کبوتر پرشی، مسافتی، زینتی دارید بهتر است ابتدا اطلاعات کافی در مورد انواع نژاد کبوتر داشته باشید و با توجه به خصوصیات ظاهری و ویژگی هایی که دارد اقدام به پرورش آنها کنید.

بهترین نژادهای سگ نگهبان در ایران و جهان

سگ

بهترین نژادهای سگ نگهبان در ایران و جهان

شاید یکی از مهیارهای خرید سگ برای شما نگهبانی دادن از باغ و افراد خانه باشد، قطعا تمام نژاد سگ های ایران و جهان این خصلت را دارند اما برخی از نژادها چون سگ سرابی، کوواز، ژرمن شپرد و... بهترین نژاد سگ نگهبان در ایران وجهان شمرده می شوند که آشنایی با خصوصیات و ویژگی های آنها می تواند شما را در خرید بهتر کمک کند.

  مراکز ویژه فروش گوسفند زنده در تهران

 • مرکز شماره 1 09120000000
 • مرکز شماره 2 09120000000
 • مرکز شماره 3 09120000000
 • مرکز شماره 4 09120000000
 • مرکز شماره 5 09120000000
 • مرکز شماره 6 09120000000
 • مرکز شماره 7 09120000000
 • مرکز شماره 8 09120000000
 • مرکز شماره 9 09120000000
آموزش حرف زدن به عروس هلندی

پرنده

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

عروس هلندی یکی از پرندگان باهوش و در راسته طوطیان است که بعد از کاسکو، طوطی اسکندر و ماکوئو جزو باهوش ترین طوطی ها است که به راحتی امکان یاد گیری چند کلمه ساده و سخنگو شدن آن وجود دارد، البته عروس هلندی نر و جوان و رام شده و تنها می تواند آموزش ببیند و حتما باید این کار با صبر و حوصله زیاد انجام شود.

دیدن گربه در خواب چه تعبیری دارد

آرشیو مقالات

دیدن گربه در خواب چه تعبیری دارد

هر خواب می تواند نشانه ها و تعابیر مختلفی داشته باشد که در این بین بیشتر معبرین غربی دیدن گربه را نشانه زن و معربین اسلامی گربه را نشانه دزدی و فساد می دانند و دیدن گربه را به صورت کلی در خواب نشانه بدبختی و آسیب دیدن شما توسط دشمنان می شناسند.

علت لاغر شدن گوسفندان و نحوه چاق کردن آنها

گوسفند

علت لاغر شدن گوسفندان و نحوه چاق کردن آنها

گوسفند زنده جزو دامهای سبک است که به دلیل هضم راحت و خوشمزگی گوشت آن بیشترین تقاضای خرید در بین انواع گوشت قرمز دارد و قیمت گوسفند زنده بیشتر از سایر دامهای زنده است، چاق کردن گوسفندان در دوره پرواربندی می تواند با افزایش سود دامدار همراه شود که در صورت لاغر شدن گوسفندان باید دلیل آنرا پیدا کنید و نسبت به رفع مشکل اقدام کنید در غیر این صورت چنین دامی به درد نمی خورد.

انواع بیماری های متابولیک در گاوهای شیری

گاو

انواع بیماری های متابولیک در گاوهای شیری

با خرید گاوهای شیری چون هلشتاین، سمینتال شما می توانید باعث افزایش تولید شیر شوید اما دقت کنید که این کار تنها با تغذیه مناسب دام همراه است در غیر این صورت عدم تغذیه مناسب در گاوهای شیری و آبستن می تواند با بروز انواع بیمار های چون تب شیر، سندروم کبد چرب، کتوزیس، لنگش، جابجایی شیردان همراه شود و باعث بروز خسارت اقتصادی زیاد و افزایش هزینه نگهداری و دامپزشکی شود.

آشنایی با نژاد بز ندوشن

بز

آشنایی با نژاد بز ندوشن

با وجود اینکه گوشت بز جزو ارزان قیمت ترین گوشت قرمز محسوب می شود اما به دلیل میزان درصد چربی کم و همچنین خواص زیاد امروزه نسبت به گذشته بیشتر مصرف می شود، بنابراین پرورش بز زنده به منظور تولید گوشت، شیر و همچنین کرک آن صورت می گیرد که در این بین نژاد بزهای رائینی، بیرجندی و ندوشن جزو نژادهای کرکی ایرانی محسوب می شوند که بیشترین مقدار صادرات از کشور را به همراه دارند.

بیماری آرتریت گوسفند و نحوه درمان آن

گوسفند

بیماری آرتریت گوسفند و نحوه درمان آن

با وجود سود بالای پرورش گوسفندان اما حساسیت بالای این دام های سبک به انواع بیماری های دامی باعث می شود که در صورت نداشتن اطلاعات کامل در زمینه این بیماری ها عملا دچار خسارات اقتصادی زیاد شوید، از این رو آشنایی با انواع بیماری های شایع گوسفندان می تواند باعث کاهش خسارات شود، یکی از این بیماری های خطرناک آرتریت است که بیشتر در بره های شیرخوار رخ می دهد و با ورود باکتری ها از طریق زخم و بریدگی روی پوست و بند ناف باعث کاهش شدید وزن و حتی برخی اوقات حذف و کشتار دام می شود.